Reklama
  • Poniedziałek, 30 marca 2015 (12:00)

    Ujędrniający masaż twarzy

Wystarczy 10 minut dziennie przeznaczyć na masowanie twarzy. Efekt – ładnie napięta skóra i młodszy wygląd!

Delikatne głaskanie

Reklama

Rób je za pomocą palców wskazujących, środkowych i serdecznych obu dłoni. Twoje ruchy powinny być łagodne, powolne i ciągłe. Zacznij od brody i kieruj się do góry, przez policzki, do skroni. Skronie głaszcz kolistymi ruchami. Powtórz to 5-7 razy.

Potem masuj okolice oczu. Kolistymi ruchami od kącika wewnętrznego oka, wzdłuż brwi, przez kącik zewnętrzny, do kącika wewnętrznego. Powtórz 6-8 razy. Na koniec przyłóż palce serdeczne do wewnętrznych kącików oczu i wykonaj 10 uciśnięć. Staraj się nie naciągać skóry, w tych okolicach jest ona cieńsza.

Subtelne uciskanie

Delikatnie uciskaj skórę palcami wskazującymi i środkowymi. Ucisk utrzymuj przez ok. 3 sekundy.Przyłóż palce do czoła nad brwiami i zacznij wykonywać masaż za pomocą spiralnych uciskających ruchów w kierunku zewnętrznym. Powtórz 10 razy.

Subtelnie uciskając i wolno licząc do trzech, masuj kolistymi ruchami policzki od nosa na zewnątrz. Nos wzdłuż i wokół skrzydełek. Usta wokół, brodę w górę i dół. Wykonaj to wszystko 8-10 razy.

Oklepywanie

Złączonymi palcami wskazującymi, serdecznymi i środkowymi, a potem wewnętrzną stroną dłoni delikatnie oklepuj twarz i szyję. Zacznij od tyłu szyi i delikatnymi, okrężnymi ruchami przesuwaj się w górę, w kierunku głowy.

Z przodu szyi – zacznij masaż od obojczyka i oklepuj palcami w górę w kierunku brody. Powtórz to 8-10 razy.

Potem oklepuj podbródek, przesuwając dłonie ukośnymi ruchami od środka szyi w kierunku uszu. Na koniec oklepuj dłońmi twarz wzdłuż żuchwy aż do skroni 8 razy.

Świat kobiety
Więcej na temat:delikatne | masaż

Zobacz również

  • Chcesz mieć ładny, płaski brzuch? Masuj go masażerem z wypustkami lub szorstką rękawicą (na sucho lub pod prysznicem). Zataczaj nią powolne, okrężne ruchy. Najpierw duże okręgi, potem coraz... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.