Reklama
  • Środa, 30 listopada 2016 (13:05)

    Masażery do ciała

Na rynku dostępnych jest coraz więcej masażerów do twarzy i ciała w postaci rollerów. Optymalizują działanie preparatów kosmetycznych. Jak bezpiecznie ich używać? Zapytaliśmy eksperta.

Pielęgnacja twarzy

Poza rollerami z igiełkami, przydatne są także tzw. „ice rollery”, które delikatnie znieczulą skórę przed nakłuwaniem. W przerwach między tymi zabiegami stosuj wałek masujący i sera oraz esencje przeciwzmarszczkowe.

Reklama

Na pierwszy zabieg z użyciem rollera warto udać się do gabinetu kosmetycznego. Bardzo istotne jest poznanie technik jego używania.

Głowice masujące z wypustkami masującymi są całkowicie bezpieczne i – nawet nie do końca prawidłowo stosowane – po prostu stają się mniej efektywne. Ale już rollery z igiełkami mogą wyrządzić szkody.

Ważny jest wybór urządzenia: powinno być wykonane ze stali chirurgicznej lub tytanu. Znaczenie ma też długość igieł: w gabinecie stosuje się te o długości 2 milimetrów, w domowych warunkach wystarczy pół milimetra.

Zanim sięgniesz po roller, dokładnie oczyść skórę. W czasie wizyty w gabinecie, poproś specjalistkę, żeby wytłumaczyła ci, jak wykonać masaż.

Ruchy liftingujące skórę twarzy wykonuje się od dołu ku górze, miejsce przy miejscu, powtarzając dwu-, trzykrotnie. Nakłuwanie ułatwia przenikanie składników aktywnych kosmetyków i pobudza procesy naprawcze. W przypadku masażu ciała zasada jest podobna: wykonuj go z dołu ku górze.

Po jaki preparat sięgnąć po „kłującym” masażu? Najlepiej sprawdzą się ampułki rewitalizujące z nukleotydami i witaminami. Ważne, aby preparat był sterylny! Po nałożeniu produktu, nie ponawiaj nakłuwania.

Jeśli chcesz zaaplikować na twarz swój codzienny krem, odczekaj 2–3 godziny. Nie używaj rollerów z igiełkami częściej niż raz na 2 tygodnie – mikrourazy muszą się wygoić. Zbyt częste „podrażnianie” skóry może grozić jej zniszczeniem. W międzyczasie sięgaj po masażery.

Pielęgnacja ciała

Rollery to nowi sprzymierzeńcy w walce z cellulitem i rozstępami. Dzielnie wspierają działanie tradycyjnych olejków i balsamów ujędrniających.

Warto wiedzieć

1. Jak oczyszczać roller? Należy to robić po każdym użyciu. Najpierw umyj go wodą z mydłem i miękką szczoteczką do zębów. Następnie dokładnie opłucz wodą i zdezynfekuj. Najlepiej sprawdzi się spirytus. Zanuż w nim główkę rollera i pozostaw na godzinę.

2. Kiedy wymienić roller? Zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami producenta. Przed pierwszym użyciem dokładnie przeczytaj instrukcję użytkowania. Zazwyczaj rollera możesz użyć od kilku do kilkunastu razy – taka jest żywotność igiełek. Kiedy się stępią, mogą „szarpać” skórę. Możesz także wybrać roller z wymienną głowicą.

3. Czy wszyscy mogą stosować rollery? Niestety nie. Nie wszystkie typy skóry dobrze znoszą mikronakłuwanie. Przeciwwskazaniem do zabiegu są przede wszystkim nieustabilizowana cukrzyca, schorzenia autoimmunologiczne oraz cera naczynkowa. Ostrożnie z rollerami powinny postępować także osoby o cerach wrażliwych i trądzikowych.

4. Czy roller z igiełkami można stosować również na skórę pod oczami?Tak, pod warunkiem, że wybierzesz roller z igiełkami o długości 0,2 mm. Pamiętaj, żeby ten obszar twarzy traktować delikatnie: skóra jest tu bardzo cienka. Możesz stosować zabieg także na okolicę wokół ust, jednak nie na czerwień wargową.

Show

Zobacz również

  • Najskuteczniejszym i najtańszym zabiegiem poprawiającym sprężystość skóry są naprzemienne prysznice. Podczas nich naczynka szybko się rozszerzają i kurczą, przyspieszając krążenie krwi.... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.