Reklama
  • Czwartek, 2 lipca 2015 (13:00)

    Masaże ujędrniające ciało

Reklama

Najskuteczniejszym i najtańszym zabiegiem poprawiającym sprężystość skóry są naprzemienne prysznice. Podczas nich naczynka szybko się rozszerzają i kurczą, przyspieszając krążenie krwi. Dzięki temu pozbywasz się nadmiaru wody i toksyn z ciała.

Wzmacniasz skórę i ją uelastyczniasz – w efekcie poprawiasz kształt biustu czy pośladków, zapobiegasz rozciąganiu się brzucha. Korzystaj też z innych masaży, łatwo zrobisz je sama. I tak powtarzaj każdego dnia, a ciało wypięknieje.

Prysznic modelujący figurę

Polewaj ciało zimną i ciepłą wodą od stóp, przez uda, pośladki, brzuch, biust aż do ramion. Najpierw ciepłą (o temp. 37ºC) przez ok. minutę. Potem chłodną (o temp. ok. 21ºC) przez ok. 30 sekund. I tak na przemian przez ok. 5-6 minut. Zakończ chłodną.

Nacieranie wodą z octem

Rozcieńcz ocet owocowy wodą (30 proc. wody do 70 proc. octu). Możesz dodać 10 kropli aromatycznego olejku z tymianku. Mocz w płynie gąbkę z luffy i nacieraj nią ciało – od stóp przez nogi ku górze do rąk i ramion. Nie spłukuj ciała i nie stosuj balsamu. Uelastycznisz skórę.

Masowanie przyrządem

Możesz wybrać tzw. masażer, czyli wałek lub szczotkę z wypustkami. Sprawdzą się też niezbyt twarda szczotka lub rękawica z włosia, sizalu czy luffy. Zabieg możesz zrobić na dwa sposoby – na sucho: wygładzisz ciało lub na mokro: wykonasz antycellulitowy drenaż, który usuwa toksyny ze skóry.

Wygładzanie lub drenaż

Masuj suchą skórę kolistymi ruchami szczotką z włosia lub rękawicą. Złuszczysz martwy naskórek i poprawisz koloryt skóry. Drugi sposób: zwilżaj wałek z wypustkami w wodzie i masuj ciało, zataczając małe kółka – od prawej nogi energicznymi ruchami przez kolano, udo, aż do biodra, pośladków i brzucha. To samo powtórz z lewą nogą.

Ujędrniające hartowanie lodem

Chłodzącym żelem (trzymaj go w zamrażalniku) energicznie pocieraj kolistymi ruchami ciało od dołu do góry przez ok. 3 minuty. Potem odpocznij owinięta ręcznikiem frotté. Wzmocnisz skórę.

Zimny kompres

Owiń, np. uda folią, przyłóż do nich woreczki z kostkami lodu, owiń się ręcznikiem i wejdź pod kołdrę do łóżka na 3-4 min. To poprawia sprężystość skóry jak masaż.

Oliwkowy kompres

Spożywcza oliwa z oliwek to świetna maseczka wygładzająca szyję, zniszczone dłonie czy suche łokcie.

◆Poratuje zniszczone ręce: Podgrzej oliwę w miseczce i zanurz w niej dłonie na 3 minuty, potem owiń je bawełnianą tkaniną zwilżoną w ciepłej oliwie i owiń folią spożywczą na 5-7 min. Podobny zabieg zrób na szorstkie łokcie.

◆Nawilża zwiotczałą szyję: Zwilż kilka razy złożoną gazę w ciepłej oliwie i owiń nią szyję, przykryj folią i ręcznikiem. Zdejmij po 10 min.

Świat kobiety
Więcej na temat:Ciało | ciało | masaże | prysznic | 'Masa' | "Masa" | Masa

Zobacz również

  • Intensywny, niezbyt długi, dający szybki rezultat. Taki powinien być idealny masaż. Bo na relaksujące „rytuały” brakuje nam czasu. Mamy za dużo obowiązków, za mało ruchu i odpoczynku. Stąd bóle... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.