Reklama
  • Środa, 11 marca 2015 (12:05)

    Masaż miodem

Pozwól wymasować sobie plecy... miodem, a nie dość, że przybędzie ci wigoru, to jeszcze zaczniesz wyglądać kwitnąco.

Masaż miodem od wieków uchodzi za cenioną formę apiterapii, czyli leczenia produktami pochodzenia pszczelego. Chociaż to zabieg znany na całym świecie, największą popularność zdobył na Ukrainie, w Rosji, Mongolii, Tybecie i właśnie w Polsce.

Masaż lepkim, gęstym miodem poprawia nastrój, leczy bezsenność i pomaga radzić sobie z objawami depresji i nerwicy. Terapeuci zalecają go również na ból pleców, barków i stawów. Natomiast dbające o urodę elegantki cenią go za to, że wygładza, ujędrnia, odżywia i odmładza skórę oraz pobudza krążenie, co wspomaga usuwanie nadmiaru wody z organizmu.

Reklama

Należy pamiętać, że stosowanie sztucznych miodów nie przyniesie tak spektakularnych efektów terapeutycznych i upiększających.

Na czym polega ta terapia?

Każdy, kto chce poddać się temu zabiegowi, musi rozebrać się od pasa w górę. Po ułożeniu się na ręczniku i zabezpieczeniu reszty garderoby terapeuta nakłada warstwę miodu na plecy i ramiona. Intensywnie wklepując go w skórę, pobudza krążenie limfy, a równocześnie odbywa się detoksykacja organizmu.

Można ją zauważyć gołym okiem, gdyż zdrowe partie ciała wchłaniają miód, zaś chore zaczynają wydzielać substancje zabarwiające go na szary lub brązowy kolor.

Na koniec masażysta usuwa z ciała pozostałości miodu i wklepuje w skórę odżywczą oliwkę. Jednorazowy zabieg trwa od trzydziestu minut do godziny. Już po jednej sesji wyraźnie odczuwamy poprawę nastroju, a ciało staje się jędrniejsze. Jednak aby uzyskać pełen efekt terapeutyczny, należy poddać się serii co najmniej sześciu zabiegów. Cena jednej półgodzinnej sesji z masażystą to około sześćdziesiąt złotych.

Komu ten masaż może zaszkodzić?

Przeciwwskazaniem do poddania się masażowi miodowemu jest przede wszystkim nietolerancja produktów pochodzenia pszczelego. Ponadto tej formy terapii nie powinni stosować chorzy na nowotwory, kobiety w ciąży oraz ci, którzy mają otwarte rany lub choroby skóry.

Agnieszka Pacuła

Zdjęcie

/ARCH.B/123
/ARCH.B/123

Twoje Imperium
Więcej na temat:'Masa' | "Masa" | Masa | masaż | Rosji | Agnieszka | miód | Miód

Zobacz również

  • Najskuteczniejszym i najtańszym zabiegiem poprawiającym sprężystość skóry są naprzemienne prysznice. Podczas nich naczynka szybko się rozszerzają i kurczą, przyspieszając krążenie krwi.... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.